zapraszamy do sklepu wasserman.pl
AgdKuchnia

KitchenAid Artisan 5, czyli technologia XXI wieku i design lat 60.

Panuje przekonanie, że fani motoryzacji kupują samochody nie po to, żeby nimi jeździć, ale żeby pochwalić się innym osiągnięciami na prędkościomierzu, fantastyczną linią nadwozia i rykiem silnika. Można zaryzykować stwierdzenie, że podobnie wygląda sytuacja amatorów gotowania i pieczenia – nie wystarczy już, że sprzęt „jakoś” się spisuje w kuchni. Dzisiaj mikser ma nie tylko służyć wspomaganiu domorosłych mistrzów cukiernictwa, ale powinien odpowiednio się prezentować. Niemożliwe? Widocznie nie słyszeliście mikserze o KitchenAid Artisan 5.

kitchenaidwasserman

Wystarczy spojrzeć na jego nietypowy kształt, aby zrozumieć fenomen tego modelu. Ale, żeby nie być powierzchownym, uznajmy, że nie liczy się jedynie wygląd, ale wnętrze. A co kryje wnętrze miksera KitchenAid Artisan 5? Moc urządzenia to 300 W, zastosowano tu silnik AC z napędem bezpośrednim. Mikser osiąga od 58 do 220 obrotów na minutę, prędkość można ustawiać dzięki 10-stopniowej regulacji. Misa, czy też dzieża ma pojemność 4,8 l, czyli możemy być spokojni – uda się w nim zrobić zarówno duży bochen chleba czy ponad dwie blaszki ulubionego ciasta. Mikser jest w całości metalowy, przez co niezwykle solidny i trwały – spokojnie można powiedzieć, że taki sprzęt to inwestycja na całe życie.

No właśnie, co można wyczarować z pomocą miksera KitchenAid Artisan 5? Właściwie łatwiej byłoby odpowiedzieć czego nie można w nim zrobić, bo jest to urządzenie tak funkcjonalne, że trudno sobie wyobrazić, aby nie spełniło oczekiwań nawet najbardziej wybrednego domowego piekarza. Z jego pomocą można ubijać, wyrabiać ciasta, również te drożdżowe, ucierać, wałkować… w zasadzie, jeśli nie macie siły lub ochoty wykonywać męczących czynności z pomocą swoich rąk możecie śmiało sięgnąć po to urządzenie.

Mikser Artisan 5 nazywany jest przez specjalistów planetarnym i to nie ze względu na swój kosmiczny urok, ale przez podobieństwo między ruchami jakie wykonują mieszadła, do tego jakie obserwujemy w przypadku ruchu Ziemi dookoła Słońca. Mieszadło, hak i rózga obracają się nie tylko wokół własnej osi, ale również po obwodzie misy. Ta rewolucyjna metoda została opatentowana przez firmę KitchenAid już w 1919 roku.

W zestawie otrzymujemy 3 rodzaje końcówek: mieszadło płaskie, hak i rózgę. Pierwsza z nich jest przeznaczona przede wszystkim do przygotowywania ciasta, ucierania masy na babki czy napowietrzania sera na klasyczny sernik. Hak sprawdzi się najlepiej przy wyrabianiu ciast drożdżowych, a rózga ubije śmietanę, białka a nawet lody czy majonez.

Ciekawostką może być fakt, że producent wprowadził pierwszą wersję miksera do sprzedaży już na początku ubiegłego wieku. Od tego czasu uległ on co prawda wielu zmianom, zarówno pod względem designu jak i przede wszystkim możliwości technicznych, jednak niezmiennie zachwyca wszystkich miłośników rzeczy pięknych i funkcjonalnych. Mikser KitchenAid Artisan 5 można spokojnie porównać do kultowych lodówek Smeg, w klimacie retro, zachwycających od lat swoją estetyką.

KitchenAidMixer1 waasserman

Co więcej, w sklepie Wasserman proponujemy Państwu to nietuzinkowe urządzenie w cenie, której nie znajdziecie nigdzie indziej – 2010 złotych. Takiej oferty nie znajdziecie w całym Internecie. Żeby jeszcze bardziej ułatwić kuchenne eksperymenty, po rejestracji zakupu miksera klient otrzymuje specjalną książkę kucharską.

kup

sprawdź także inne posty

Jesteś głodny nowości?