zapraszamy do sklepu wasserman.pl
duobandery

Duobander Baofeng UV-5R 5W 2m/70cm VHF & UHF

Duobander Baofeng UV-5R 5W 2m/70cm VHF & UHF

Telefony komórkowe czy smartfony opanowały nasze życie, chociaż wydaje się, że coraz częściej zastępują nie tyle tradycyjne telefony, ale raczej komputery. Natomiast są sytuacje, w których nawet najlepszy telefon komórkowy nie zdaje egzaminu i okazuje się być zwyczajnie zawodny i nieprzydatny. Wtedy warto sięgnąć po nieco zapomnianą, ale wciąż skuteczną metodę komunikacji za pomocą radiotelefonów. Sklep Wasserman.pl proponuje swoim klientom duobander Baofeng UV-5R, w zestawie z praktyczną mikrofonosłuchawką gratis.

Duobander

Radiotelefony przydają się najczęściej w przypadkach, w których w stałej komunikacji ma pozostać grupa ludzi większa niż dwie osoby, na terenach, gdzie występuje problem z zasięgiem tradycyjnej telefonii lub przy okazji chęci utrzymywania kontaktu na niewielkich odległościach, tak jak przy wycieczkach „na dwa samochody”. Komunikacja przy użyciu radiotelefonów ma jeszcze jedną zaletę, której zwykłe komórki raczej nigdy się nie doczekają, a mianowicie korzystanie z nich jest całkowicie darmowe. Jedyną opłatą jest w zasadzie inwestycja w odpowiednie urządzenie, jakim z pewnością może być duobander Baofeng UV-5R.

Czym jest duobander? To rodzaj radiotelefonu, który jest w stanie pracować na dwóch pasmach częstotliwości, czyli w zakresie UHF i VHF. Pierwsze pasmo to tak zwane fale decymetrowe, drugie nazywane są ultrakrótkimi. Dzięki temu duobander Baofeng UV-5R łączy w sobie funkcjonalność nadawana w zakresie pasm 2 m i 70 cm. Jest to rodzaj transceivera, czyli urządzenia zdolnego do pracy jako nadajnik i odbiornik – ten model można zatem wykorzystać również w roli radioodbiornika UKF. W swojej klasie jest to jedno z mniejszych urządzeń, ale jego przemyślana budowa i funkcjonalność nie odbiega od większych radiotelefonów. Dość niewielkie rozmiary stanowią wręcz jego zaletę, bo nie zajmuje on zbyt wiele miejsca ani nie obciąży użytkownika, na przykład podczas górskich wypraw.

Duobander - Ochrona

Duobander Baofeng UV-5R jest urządzeniem, którego obsługa nie sprawi problemu nie tylko tym, którzy używają radiotelefonów nie od dziś, ale także początkującym użytkownikom. Korzystanie z urządzenia ułatwi między innymi czytelny wyświetlacz LCD. Na jego ekranie można sprawdzić używaną częstotliwość (w pamięci urządzenia można ich zapisać aż 128), stan akumulatora czy zasięg. Do obsługi radiotelefonu użytkownik może korzystać z klawiatury numerycznej umieszczonej tuż pod wyświetlaczem. Oprócz tego model ten posiada kilka innych praktycznych funkcji, które przydadzą się podczas użytkowania. Jednym z nich jest zastosowana funkcja VOX, która jest niezwykle ceniona przez wielbicieli radiotelefonów. Polega ona na automatycznym wykrywaniu przez duobander głosu użytkownika, przez co nie musi on już wciskać specjalnego przycisku do nadawania – urządzenie robi to za niego. Warto mieć tę funkcję na uwadze, zwłaszcza pamiętając o sposobie pracy krótkofalówek, które w przeciwieństwie do tradycyjnych telefonów mogą w danej chwili wykonywać jedną czynność – odbierać lub nadawać sygnał. Małym, ale istotnym detalem jest także wbudowana latarka LED, która może uratować sytuację, podczas późnych wędrówek w ciemnościach a brakuje nam na wyposażeniu latarki.

Jeśli ktoś bierze pod uwagę możliwość zakupu tego modelu nie powinno go zwieść pochodzenie producenta. Chociaż jest to firma pochodząca z Chin, które nie cieszą się zbyt wielkim zaufaniem wśród klientów, zwłaszcza na rynku europejskim, tego wytwórcę można potraktować jako wyjątek pod względem produkowanych towarów. Od wielu lat specjalizuje się na rynku komunikacji radiowej, produkując krótkofalówki i akcesoria w przystępnych cenach, ale nie zapominając o jakości.

Taki zakup, zwłaszcza dokonany w sklepie Wasserman to doskonały wybór dla wszystkich amatorów długich wycieczek rowerowych, wypraw po górskich szlakach a nawet dla wielbicieli paralotniarstwa. Cena, za jaką można nabyć duobander Baofeng UV-5R, wynosząca jedyne 165 złotych również zachęca do zakupu.

kup

sprawdź także inne posty

Jesteś głodny nowości?